HLEDAT
0
Košík
0,- Kč
0

Jaký nábytek vybrat do dětského pokoje?


Vybrat nábytek do dětského pokoje je poměrně věda. Zajímá nás totiž nejen, jak nábytek vypadá, ale především hledíme na kvalitu zpracování, protože pro své děti chceme jen to nejlepší. Kvalitou se rozumí, že nábytek je vyroben ze zdravotně nezávadných materiálů, povrchová úprava je lehce omyvatelná a nábytek je stabilní a bytelný.

Až poté přijde na řadu design. Vybrat vhodnou barevnou kombinaci není nic jednoduchého. Hlavně proto, že nábytek do dětského pokoje nekupujeme na krátkou chvíli, ale doufáme, že bude sloužit několik let. Proto se výrobci v dnešní době vyhýbají přehnaně dětským designům a směřují k tomu, aby nábytek byl elegantní a jednoduchý.

„U chlapců je nyní oblíbená barva nábytku světle nebo tmavě šedá s kombinací s nějakou výraznější barvou – azurově modrou, fialovou nebo žlutou,“ upřesňuje Radek Polodna, majitel prodejny a eshopu s nábytkem - Nábytek Polodna Jihlava a pokračuje: „Pro dívky výrobci sází na klasiku, a tím je bílá barva. Rodiče pro děvčata nejčastěji volí buď celobílý nábytek, nebo v kombinaci s růžovou barvou. Jednoduchý dětský nábytek je velmi oblíbený, protože dětský vzhled pokoje zůstává zachován, ale přitom působí více dospěleji než dětsky.“ 

 

V dětském pokoji se hlavně děti musí cítit dobře a bezpečně. Veselé barvy jsou proto nutné, navozují hravost a dobrou náladu. Proto se výrobci vyhýbají tmavým dřevodekorům, které se více hodí do ložnic pro dospělé a obývacích pokojů. V katalozích dětského nábytku jsou k vidění právě světlé dřevodekory, jako je například dub, jasan nebo smrk.

Do dětského pokoje asi nejpečlivěji vybíráme dětskou židli a postel. Dětská židle by měla dítěti zajišťovat maximální pohodlí, proto je vhodné vybírat židli s čalouněným prodyšným sedákem. Dále je důležité, aby dětská židle byla výškově nastavitelná a mohla tak růst s dítětem. Opět platí, že designéři dbají na to, aby židle byly barevné, veselé a rozzářily dětský pokoj.

Dětská postel může být součástí nějaké jednotné nábytkové sestavy nebo je možné ji zakoupit samostatně. Převážně skoro všechny dětské postele jsou vybaveny praktickým úložným prostorem. Ale nejdůležitější součástí je kvalitní matrace, která dítěti zajišťuje spokojený a zdravý spánek.

Do menších dětských pokojů jsou vhodné patrové postele, které se také vyrábí v moderních designech. Ani patrové se neobjedou bez úložného prostoru formou šuplíku pod spodním lůžkem.

Vedle klasických sourozeneckých postelí jsou k dostání i patrové postele pouze s jedním lůžkem. Součástí takových postelí můžou být i police, skříňky nebo psací stůl.

 

Zajímá Vás, jaký nabízíme nábytek do dětského pokoje? Podívejte se zde.

 

1
rychlé dodací lhůty
2
stabilně nízké ceny
3
zboží je možné platit dobírkou
4
profesionální tým lidí, kterým záleží na spokojenosti zákazníka
5
doprava zdarma po celé ČR a části SR na celý sortiment
6
případné reklamace řešíme
7
systém věrnostních bodů
Kamenná prodejna
Havlíčkova 58
Jihlava

MAPA - jak k nám
OTEVŘENO
Po-pá  9,00 - 17,00
Sobota  9,00 - 12,00
Nábytek Polodna
Mám zájem o zasílání novinek:
Kuchyně Polodna
Nábytek Polodna
PRODEJNA
Havlíčkova 58
58601 Jihlava
email: prodejna@nabytekpolodna.cz

spolehlivá firma

GDPR
Obchodní oddělení
mobil: +420 602 696 574
email: info@nabytekpolodna.cz
Marketingové a reklamační odddělení
mobil: +420 602 696 574
email: info@nabytekpolodna.cz